Afrorytmika

Dzieci z grupy III mimo zimowej aury za oknem wybrały się w muzyczną podróż do Afryki, dzięki warsztatom bębniarskim z afrorytmiki prowadzonymi przez afrykańskiego nauczyciela – Gasparda Condea. Instruktor ze swoją barwną osobowością bardzo szybko nawiązał kontakt z przedszkolakami, które z wielkim zaangażowaniem wykonywały proponowane przez niego ćwiczenia rytmiczne z bębnami doskonaląc przy tym swoją koordynację ruchową. Oprócz wystukiwania rytmów, średniaki miały także okazję śpiewać piosenki w języku afrykańskim „Malinke” rozwijając przy tym koncentrację uwagi i swoją otwartość na inne kultury. Nieoczekiwanym gościem na warsztatach był także Król Julian, który swoimi tanecznymi ruchami zachęcał dzieci do wspólnej zabawy.