Dyniolandia

Korzystając z jesiennej pogody, dzieci z grupy III wybrały się autokarem na wycieczkę do Dyniolandii – Farmy Wuja Toma w Warszawie. Przedszkolaki przekraczając próg farmy, poczuły sielankowy klimat, w który wprowadziła ich Pani Monika. Nasza przewodniczka z chęcią oprowadziła dzieci przez ścieżkę sensoryczno-edukacyjną oraz przedstawiła zwierzęta mieszkające w dyniowym mini zoo. Średniaki z zaangażowaniem wzięły udział w alpakoterapii, podczas której przytulały i karmiły marchewkami urocze alpaki – Milka i Karmela. Przedszkolakom nie straszne było nawet wydojenie fantomowej krowy oraz głaskanie indyka Mariana. W skupieniu pokonywały tunel farmera, wspinały się na piramidy ze słomy oraz brały udział w zbożowym wyścigu. Po wspólnych zabawach i zwiedzaniu zakątków farmy, dzieci z wielkim apetytem zjadły swojski rosół i z uśmiechami na twarzach pożegnały się z Dyniolandią.