Dzień Drzewa

10 października dzieci z grupy III przez cały pobyt w przedszkolu świętowały Dzień Drzewa, w trakcie którego poznały jego budowę oraz znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Z okazji tego święta przedszkolaki z zaangażowaniem wykonały laurkę dla wszystkich drzew znajdujących się na terenie placówki oraz spacerowały po ścieżce sensorycznej składającej się z materiałów przyrodniczych uzbieranych podczas rodzinnych spacerów. Wykonały również koronę, którą powiesiliśmy na wybranym przez dzieci drzewie. Chętne dzieci z uśmiechami na twarzach odśpiewały naszym drzewom znajdującym się na placu zabaw głośne „Sto lat!”. Na pamiątkę tego wyjątkowego święta, przedszkolaki ćwiczyły swoje rączki wykonując „magiczne drzewko”, które będzie piękną ozdobą w ich domu.