Dzień Dyni

31 października, dzieci z grupy III w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kreatywne dni nietypowe”, obchodziły Dzień Dyni. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w dyniowych zabawach i konkurencjach, pokonując np. dyniowy slalom między pachołkami. Wielkie emocje wśród dzieci wywołała gra w kręgle z użyciem dyni. Jednym z zadań tego dnia było także wspólne wykonanie sensorycznej dyni z dostępnych materiałów o różnej fakturze. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków była zabawa badawcza polegająca na odkrywaniu wnętrza dyni. Dzieci z dokładnością przeszukiwały pomarańczowy miąższ w poszukiwaniu pestek. Na pamiątkę tego pomarańczowego dnia, chętne przedszkolaki wykonały dyniowe zdjęcia.