tel.: 22 837 82 51
e-mail: p389@edu.um.warszawa.pl

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

„Matematykę należy wykładać nie tylko jako naukę abstrakcyjną,

ale jak najczęściej należy przechodzić do rozmaitych jej zastosowań.”

M. Ostrogradski

Edukacja matematyczna w przedszkolu to niesamowicie ważny obszar. Matematyka już od najmłodszych lat dzieci porządkuje ich życie – pomaga im orientować się w schemacie swojego ciała, otaczającej przestrzeni czy czasie. To dzięki matematyce i umiejętności przeliczania i dzielenia po równo, dzieci uczą się sprawiedliwego rozwiązywania konfliktów.

Dlatego też nie bez przyczyny mówi się, że „Matematyka jest królową nauk”.

15 marca w naszym przedszkolu odchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Matematyki”. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Matematyka dla lepszego świata”. Przedszkolaki tego dnia uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych poświęconych matematyce – przeliczały, układały rytmy, ważyły, utrwalały figury geometryczne
i wykonywały wiele innych aktywności. Każda grupa wykonała plakat, ozdabiając cyfrę swojej grupy. Ponadto, każde dziecko wychodząc do domu otrzymało w prezencie gipsową cyferkę na pamiątkę.

Nauczyciel gr. II

Paulina Bartosik

Skip to content