Owocowy koktajl

Dzieci z grupy III zaczęły realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Jestem małym przyjacielem przyrody” od wykonania smacznego zadania pt. Zdrowa przekąska. Nasze przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym i silnym należy prawidłowo się odżywiać. Dlatego, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin postanowiły przygotować pyszny owocowy koktajl. Była to wspaniała okazja, aby mogły zapoznać się z urządzeniem jakim jest blender kielichowy, jego działaniem oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa. Przedszkolaki w wielkim skupieniu wrzucały owoce i obserwowały jak blender rozdrabnia je na coraz mniejsze kawałki, ćwicząc przy tym umiejętność współpracy w grupie. Samodzielne wykonanie koktajlu było dla nich pyszną zabawą, w której z wielką chęcią dzieliły się swoimi wrażeniami smakowymi.