tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Wycieczka do warzywniaka

27 września, dzieci z grupy III odwiedziły pobliski warzywniak, aby przekonać się czy panuje tam podobna atmosfera jak w słynnym utworze J. Brzechwy „Na straganie”. Przedszkolaki z zapałem rozpoznawały i nazywały poszczególne warzywa i owoce porównując ich kolory oraz kształty. W sklepie średniaki poznały zawód sprzedawcy oraz wybrały najładniejszą dynię, która swoją obecnością zaszczyci nasz przedszkolny kącik przyrodniczy. Wybór odpowiedniej dyni sprawił przedszkolakom nie lada kłopot, lecz po burzliwych naradach udało im się wybrać tą jedyną. Ponadto dzieci w trakcie wycieczki utrwaliły ważne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze dotyczące m.in. potrzeby zakładania kamizelki odblaskowej oraz zasad przechodzenia na drugą stronę jezdni.

Nauczyciel gr. III

Katarzyna Melaniuk

Skip to content