tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Z wizytą u Pani Pielęgniarki

W ramach poruszanej na zajęciach tematyki dotyczącej zdrowia, dzieci z grupy III odwiedziły szkolny gabinet Pani Mirosławy – pielęgniarki opiekującej się naszą placówką. Przedszkolaki z ciekawością oglądały przedmioty znajdujące się w jej gabinecie oraz z uwagą słuchały cennych medycznych porad. Pani Mirosława z zaangażowaniem przypomniała dzieciom jak prawidłowo szczotkować zęby, zapoznała z zasadami zdrowego odżywiania przedstawiając kolorowe plansze. Przedszkolaki w trakcie wizyty wykazały się dużą wiedzą dotyczącą przyrządów lekarskich takich jak: stetoskop czy aparat do mierzenia ciśnienia. Pani pielęgniarka wraz ze swoją asystentką Zuzią opowiedziała też jaką podstępną chorobą jest cukrzyca zapoznając dzieci z działaniem pompy insulinowej. Na koniec odwiedzin średniaki wręczyły Pani Mirosławie ozdobioną własnoręcznie laurkę z życzeniami i jeszcze raz podziękowały za poświęcony czas. Wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia, przedszkolaki wróciły do sali po porcję witamin ukrytych w pysznych owocach.

Nauczyciel gr. III

Katarzyna Melaniuk

Poprzedni

Następny

Skip to content